Semináre
Ochrana a správa dát v CELSI: Posilňujeme naše interné postupy
10. november 2025
Na poslednom CELSI Frontiers Seminári, ktorý sa uskutočnil 7. novembra 2025, viedol Daryn Zholdasbay internú diskusiu na tému ochrany a správy dát v CELSI, počas ktorej predstavil nové smernice pripravené počas leta.
Stretnutie bolo zamerané na posilnenie interných štandardov CELSI pre prácu s dátami v oblasti výskumu aj komunikácie. Diskusia sa sústredila najmä na:
- hlavné princípy GDPR a ich uplatnenie v činnosti CELSI,
- rozlíšenie medzi citlivými a necitlivými údajmi, a
- praktické postupy pri spracovaní, ukladaní a ochrane výskumných dát, vrátane rozhovorov, dotazníkov či nahrávok.
Seminár zároveň poskytol priestor na otvorenú diskusiu o spresnení interných pravidiel a zodpovedností v oblasti ochrany dát. Nové Smernice o ochrane dát v CELSI predstavujú rámec, ktorý pomáha zabezpečiť, aby naše výskumné aktivity zostali etické a v súlade s európskymi štandardmi.
Ďakujeme Darynovi Zholdasbayovi za vedenie tohto dôležitého seminára a všetkým účastníkom za ich podnetné príspevky k zlepšeniu interných procesov CELSI.
🔗 Prečítajte si nové Smernice o ochrane dát v CELSI:
https://celsi.sk/media/annual_reports/Data_Protection_at_CELSI_websiteeng.pdf
Prezentácie:
Dokumenty: